Dobrej jakości gry na prezent

Gry planszowe przeżywają renesans. Obecnie tego rodzaju produkty są w użyciu nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych, którzy bardzo często grają ze swoimi dziećmi. Aczkolwiek trzeba wspomnieć, że nie tylko rodziny z dziećmi sięgają po fajne gry planszowe. Również dorośli bez pociech przy swoim boku grają, a to na spotkaniach domowych, czy też przy innych okazjach. W końcu taka gra to jedna z najlepszych propozycji, która nie tylko wspaniale rozwija, pozwala na pracę nad szarymi komórkami, ale również relaksuje. Jeżeli ktoś szuka propozycji na wolny wieczór, a niekoniecznie chce go spędzić przed telewizorem, to jak najbardziej może sięgnąć po grę planszową. Takie rzeczy są również dobrym pomysłem, jeżeli ktoś chce znaleźć dobry pomysł na prezent – nie tylko dla dzieci.

“Spadkobiercy”

Pewien milioner ma urodziny i z tej okazji urządza w swoim domu przyjęcie dla najbliższych osób. Podczas zabawy dochodzi do tragicznego wypadku. Podczas otwierania szampana, korek tak mocno wyskoczył z butelki, że utknął w tchawicy jubilata. Ten zmarł na miejscu. Goście przyjęcia rozchodzą się. Po jakimś czasie przy łożu śmierci milionera gromadzi się kilka osób. Są to żona, kochanka, zięć, kuzyn, szefowa kuchni, kamerdyner i ogrodnik. Każdy z nich twierdzi, że to on doskonale znał zmarłego i jest jego najlepszym przyjacielem. Czy tak jest faktycznie? Powinna to być żona, ale jednak zmarły miał także kochankę. Gra polega na tym, że należy wcielić się w jedną z osób i udowodnić innym, iż to my jesteśmy tą najbardziej zaufaną osobą. Zwycięzcą gry zostaje gracz, który zostanie niesprawiedliwie posądzony o kłamstwo lub który pozostanie w grze jako ostatni. Gra jest bardzo wciągająca i pokazuje jak to ktoś potrafi sprytnie kłamać lub też nie.

“Jak to wtedy było?”

Jedna z najlepszych gier, która doskonale łączy kilka pokoleń. Do gry można zaprosić nie tylko dzieci, rodziców, ale również dziadków. Całość ma bowiem pokazać, jak to sam tytuł mówi, jak to było w dawnych czasach. Uczestnicy gry gromadzą się dookoła planszy. Do zestawu dołączone są karty z różnego rodzaju ilustracjami. Karty zawierają obrazki retro. Na ich podstawie uczestnicy muszą przypomnieć sobie pewne ważne historie i opowiedzieć o nich innym osobom. To doskonała okazja do tego, aby dzieci nieco poznały życie swoich rodziców, a nawet dziadków, które tak mocno różniło się od życia współczesnego. Można śmiało powiedzieć, że ta gra to niezła lekcja historii dla wszystkich uczestników.

Gra autorstwa freepik - pl.freepik.com